• Objednejte si přepravu ještě dnes: +420 312 245 107
  • Order shipping today: +420 312 245 107
  • Bestellen Sie den Transport heute noch: +420 312 245 107

Investujeme – nově jsme pořídili Mercedesy páté generace

Nakoupili jsme nákladní vozidla značky Mercedes-Benz Actros. Tento vůz páté generace disponující digitálním rozhraním mezi vozidlem a řidičem, možností částečně autonomní jízdy a nejmodernějšími bezpečnostními systémy letos zvítězil v prestižní mezinárodní anketě Truck of the Year 2020. 

Naše flotila tak aktuálně čítá na 160 vozidel různých značek, všechna vozidla odpovídají emisní normě EUR 6 a jejich průměrné stáří je 3,3 roky. Nově jsme do ní zařadili tyto tři nová vozidla Mercedes-Benz Actros 2548 L6x2. Pořízená konfigurace má třínápravový podvozek s prostřední hnanou nápravou a zadní zvedací nápravou, vozidlo je osazeno motorem o zdvihovém objemu 12,8 litru, výkonu 350 kW a kroutícím momentu 2 300 Nm.

Převratný je i pohled na přístrojovou desku, která neobsahuje běžné „budíkové“ ukazatele a ovladače, ale jsou do ní integrovány dva tablety. Ty slouží ke zobrazování všech důležitých informací, jako je rychlost, otáčky ale i vytápění a ovládání ventilace a je možné je propojit s mobilním telefonem. Tablet ve vozidle umožňuje také stahovat aktualizace a aplikace od výrobce Mercedes-Benz nebo i od třetích stran. Kabina typu L BigSpace s rovnou podlahou je pak vybavena funkcemi pro co největší pohodlí řidiče a bezpečné ovládání vozidla – v pořízené výbavě jsou například komfortní, vzduchem odpružená a vyhřívaná sedadla, multifunkční volant, dešťový a světelný senzor, prediktivní tempomat a asistent dopravního značení i nezávislá klimatizace. „Další dodatečnou výhodou by měla být i nižší spotřeba, právě díky prediktivnímu tempomatu a lepší aerodynamice,“ uvádí Ing. Petr Kozel, předseda představenstva VCHD Cargo a. s.

Do konce roku plánujeme pořídit dalších 15 vozidel stejné značky a celkově by se naše flotila měla do konce roku rozšířit ještě nejméně o 30 nových vozidel, přičemž dalšími dodavateli kromě značky Mercedes-Benz pravděpodobně budou i Scania a Volvo. Letos jsme už vypustili do světa 13 nových vozidel.

Více informací můžete nalézt v naší tiskové zprávě.