• Objednejte si přepravu ještě dnes: +420 312 245 107
  • Order shipping today: +420 312 245 107
  • Bestellen Sie den Transport heute noch: +420 312 245 107

Pomáháme záchranářům & podporujeme řidiče

VCHD Cargo pomáhá veřejně-prospěšným aktivitám už řadu let, ale tentokrát jsme našli projekt, který nás „dostal“. S prosbou o podporu nás oslovil jeden z našich řidičů, který je členem projektu SAR a ve svém volném čase pomáhá při hledání a záchraně osob v nepřístupných terénech. Hned jsme věděli, že to je ono – chceme podporovat dobré věci a nejlépe takové, které zajímají naše kolegy.

Czech SAR Team je nezávislým spolkem typu SAR (Search and Rescue), jehož hlavní činností je pátrání po pohřešovaných a ztracených osobách po celé České republice za pomoci čtyřkolek a další techniky, kterou mají k dispozici. Spolek dále také podporuje složky Integrovaného záchranného systému při mimořádných událostech typu povodní, lesních požárů a dalších. Díky jejich technice jsou lidé z CZECH SAR Teamu schopni transportovat osoby v ohrožení (zraněné a život ohrožující stavy) z těžko přístupného terénu, a zkrátit tak čas, za který se osoba dostane na určené zdravotnické pracoviště. V současné době mají také možnost povolat psovody se speciálně cvičenými psy na pátrání po pohřešovaných osobách. Výjezd týmu k události je do 60 minut od nahlášení, pokud není tým u jiného zásahu.

Jsme rádi, že můžeme podpořit takový projekt, který navíc zajímá samotné naše řidiče. A doufáme, že na sebe budou pyšní. Protože kdo jiný než opravdu zkušení řidiči by se mohl lépe orientovat v tak obtížných situacích a terénu.