• Objednejte si přepravu ještě dnes: +420 312 245 107
  • Order shipping today: +420 312 245 107
  • Bestellen Sie den Transport heute noch: +420 312 245 107

VCHD Cargo schváleným dopravcem leteckých zásilek

Česká přepravní společnost VCHD Cargo se stala schváleným dopravcem v segmentu leteckých zásilek. Pro svoje zákazníky se statutem schváleného agenta přepravuje zásilky v bezpečném režimu nejen na česká, ale i další evropská letiště. V souvislosti s touto novou službou v oblasti pozemních přeprav vyškolila 30 zaměstnanců.
Dopravce leteckých zásilek je subjekt, který zajišťuje přepravu nákladu a pošty pozemní cestou jménem schváleného agenta, známého odesílatele nebo stálého odesílatele schváleného českým Úřadem pro civilní letectví. Takový dopravce musí projít proškolením a certifikačním procesem tohoto úřadu a zajistit bezpečnost v celém procesu realizace doručení z nebo na letištní terminály. „Pro tyto pozemní přepravy, které podléhají specifickým nařízením, jsme vyškolili na dvacet našich řidičů, pracovníky dispečinku a některé administrativní pozice,“ vysvětluje Ing. Petr Kozel, předseda představenstva VCHD Cargo a. s., a dodává, „u takového typu pozemních přeprav jsou kladeny vysoké nároky na bezpečnost nejen zásilek samotných, ale také na bezpečnost provozu na letištních terminálech.“ Nové služby momentálně využívají především dodavatelé do segmentu automotive pro přepravy urgentních dílů na montážní linky.
Letecké zásilky z celého světa do místa určení v České republice přepravuje VCHD Cargo z Letiště Václava Havla v Ruzyni, pro české exportéry pak realizuje přepravy na letiště například ve Frankfurtu nad Mohanem, Norimberku a dalších destinací. Společnost VCHD Cargo se touto novou službou snaží jít naproti požadavkům výrobců na rychlé dodávky zboží bez nutnosti realizace administrativních procesů na evropských letištních terminálech.