• Objednejte si přepravu ještě dnes: +420 312 245 107
  • Order shipping today: +420 312 245 107
  • Bestellen Sie den Transport heute noch: +420 312 245 107

VCHD Cargo založila Klub milionářů

Česká dopravní společnost VCHD Cargo založila Klub milionářů – řidičů, kteří už v barvách společnosti najeli milion a více kilometrů. Klub má k letošnímu roku 23 členů, přičemž více než 10 z nich už za volantem překročilo hranici 1,5 milionu kilometrů. Společnost je ocenila věcným dárkem s poselstvím „Jste to nejcennější, co máme“ a těší se, že brzy do Klubu milionářů přivítá další členy.

Nedostatek řidičů na trhu je všeobecně známý fakt, to potvrzuje i VCHD Cargo, která letos na českém trhu oslavila 28. výročí svého založení a zaměstnává v České republice a Německu téměř 350 lidí. O tom, že život „kamioňáka“ není žádná projížďka růžovým sadem, uvedl Petr Kozel, předseda představenstva VCHD Cargo: „Povolání řidiče patří k jedné z nejtěžších profesí. Je to práce, která pro romantiky voní dálkami, ale pro řidiče je to denní rutina, při které se u nás ve VCHD musí chovat a jednat profesionálně. Naši řidiči plní mnoho rolí, nejen odpovědně řídí mnohatunová vozidla často s křehkým či nebezpečným nákladem. Museli se z nich stát také profesionálové v oboru zbožíznalství, když při nakládce či vykládce kontrolují zboží. Jsou to i dobří psychologové a zvládají „krizové“ vyjednávání na nakládkách a vykládkách,“ poznamenal Petr Kozel. „Musejí umět cizí jazyky, alespoň na základní úrovni, protože většina přepravních dokumentů není v češtině.“

Až řidiči vše vyjednají, zkontrolují, naloží a správně upevní ve vozidle, pak teprve začíná jejich denní výkon, který v případě linek VCHD Cargo čítá často 600 až 700 km v hustém dopravním provozu. To všechno VCHD Cargo dokáže ocenit a má pro motivaci svých zaměstnanců řadu nástrojů. Klub milionářů patří mezi jeden z nich.

„Nesmírně si práce našich řidičů vážíme, oni jsou vizitkou celé společnosti a na nich závisí úspěch našeho podnikání. Proto jsme se rozhodli založit Klub milionářů a naše řidiče motivovat k tomu, aby u nás zůstali a získávali výhody z loajality ke společnosti,“ vysvětlil Petr Kozel.

Rekordmanem VCHD Cargo je Jiří Kadlec, který pro společnost doposud najel téměř 2,3 milionu kilometrů. „K takovým řidičům chováme hlubokou úctu a pan Kadlec je u nás opravdová legenda,“ řekl Petr Kozel. „Často vypráví, jak se svět za posledních 25 let, co u nás působí za volantem, změnil.

„Jako kamioňáci to nemáme snadné, i když často vozíme radost pro všechny. Všechno to zboží, které si můžete koupit v obchodě ─ není sortiment, který bych ještě nepřevážel,“ komentoval život řidiče Jiří Kadlec. „Co by nám profesionálním řidičům usnadnilo život? Určitě větší úcta k našemu povolání, která kvůli pár, většinou zahraničním, neohleduplným řidičům nemá moc dobrou pověst, a také respekt k našim dispečerům. Protože v této rychlé a nejisté době je to právě náš 24hodinový dispečink VCHD Cargo, na který se při každém problému můžeme spolehnout.“