• Objednejte si přepravu ještě dnes: +420 312 245 107
  • Order shipping today: +420 312 245 107
  • Bestellen Sie den Transport heute noch: +420 312 245 107

Pravidelné linky – maximální využití ložné plochy, krátké dodací lhůty

VCHD Cargo realizuje velkou část svého podnikání linkovými přepravami. V současné době provozuje z České republiky na 80 přímých linek do 14 zemí. I přes komplikovanou situaci v Evropě otevřela začátkem dubna novou linku začínající v Německu, a to mezi Erfurtem a Rotterdamem.

VCHD Cargo zabezpečuje exportní a vnitrostátní pravidelné linkové přepravy. Velkou část z nich realizuje vozovou technikou s patrovými výměnnými nástavbami. „Výměnné nástavby jsou vhodné všude tam, kde je potřeba převážet velké množství paletizovaného zboží a zároveň průměrná hmotnost palety činí okolo 250 kg,“ vysvětluje Ing. Petr Kozel, předseda představenstva VCHD Cargo, a dodává, „takovou techniku nasazujeme pro naše zákazníky všude tam, kde jsou velké oboustranné toky zboží a vysoké nároky na rychlost dodání.“

Na svých linkách používá VCHD Cargo pro přepravy také dvoupodlažní frigo vozidla, tzv. double deck návěsy. Využívají se pro přepravu potravin, ale také některých druhů nebezpečného zboží. Tato frigo vozidla jsou vždy vybavena agregátem s teploměrem, jehož hodnoty je možné sledovat on-line, ve výbavě vozidel nechybí ani kontrolní kontaktní teploměr. Kromě kontrolované teploty jsou tyto návěsy dvoupatrové, druhé patro je flexibilní a zcela nezávislé na ložné ploše. Podle charakteru přepravovaných zásilek se patro může instalovat například jen v přední části ložné plochy, kam se naloží zboží s menší výškou do dvou pater, a zbytek prostoru může být naložen paletami s výškou až 2,7 metru. Při plném využití druhého patra se kapacita paletových míst zdvojnásobí, a to až na 66 palet.

Druhým významným aspektem linkových přeprav je spolehlivost a rychlost dodávek realizovaných s VCHD Cargo. Vozová technika je využívaná na maximum díky personální strategii při obsazování linek. Soupravy na linkových přepravách jezdí zpravidla se dvěma řidiči a na dálkových trasách například na jih Evropy dokonce dochází ke střídání posádek během trasy. Kola vozové techniky se tak točí dál a řidiči využívají k odpočinku firemní byty ve městech poblíž páteřních evropských tras.

VCHD Cargo má v současné době ve své flotile 160 tažných a 180 přípojných zařízení. Průměrné stáří veškeré techniky VCHD Cargo činí 3 roky a 100 procent tažné techniky splňuje emisní normu EURO 6. Veškerá technika je vybavená i pro přepravy nebezpečného zboží dle dohody ADR. Linky VCHD Cargo pravidelně zavážejí více než 70 destinací v celé Evropě a informace o aktuální poloze nákladu jsou vždy k dispozici díky GPS.