• Objednejte si přepravu ještě dnes: +420 312 245 107
  • Order shipping today: +420 312 245 107
  • Bestellen Sie den Transport heute noch: +420 312 245 107

Chráníme naše řidiče – chráníme nás všechny!

Již řadu týdnů u nás ve VCHD Cargo platí nová opatření v souvislosti se šířením onemocnění COVID-19. Naši řidiči jsou totiž hned za první linií, kterou, co se rizika nákazy infekčním onemocněním týče, bezesporu tvoří zdravotníci, záchranáři a obranné složky. Naši lidé každý den křižují celou Evropu a vyrážejí i do rizikových oblastí postižených nákazou. Starají se o to, aby byly zásobené prodejny, a i nyní tolik expo nované e-shopy. Jsou vystaveni kontaktům s neznámými lidmi na cestách, při nakládce i vykládce. Tím, že je chráníme, chráníme vlastně i nás všechny. Děláme taková opatření, která minimalizují riziko infekce a jejího importu k nám do České republiky.

Neúnavně pro ně proto sháníme kvalitní ochranné pomůcky – pořídili jsme stovky roušek a respirátorů a také desítky polomasek s náhradními filtry, 1,5 tisíce jednorázových latexových rukavic a 40 litrů dezinfekčních prostředků a 70 litrů antibakteriálních gelů (a že to v současné době vůbec není snadné se k nim dostat). Výhodou se také stala polomaska s filtrem a respirátor, který jsme měli ve výbavě všech našich 156 vozidel.

Na každou pobočku jsme zakoupili ozónové generátory, který slouží k efektivnímu čištění a účinné likvidaci virů a bakterií pro celou naši flotilu nákladních vozidel a prostor firmy. Celkově jsme do ochranných prostředků investovali již více než 200 tisíc korun (a nakupovat budeme samozřejmě dále).

Poděkovat musíme i ČESMADU, kde jsme si jako jedni z prvních vyzvedli roušky a respirátory, a v neposlední řadě i zaměstnankyni společnosti  Bohemia Plast (ta je na Kladně naším sousedem), která našim řidičům desítky roušek vlastnoručně ušila.

Nastavili jsme i nová opatření pro administrativní pracovníky a jejich ochranu – zavedli jsme bezkontaktní předávání dokumentů a upravili náš systém na práci administrativy z domova. Věříme, že všechna opatření ve společnosti i ve firmách spolu se zodpovědností každého z nás přispějí ke zpomalení a zastavení šíření tohoto nového koronaviru.

Trápí nás i řada negativních vlivů na naši práci. Je to zejména pomalý, laxní přístup v některých zemích, byť s postupujícím virem se situace v nošení roušek zlepšila. Přesto kuřácké koutky, kde stojí 10–15 kuřáků jsou dokonce i v Německu velmi běžné. Stejně negativní je i opačný extrém. Totální izolace, kterou si někteří vysvětlili tak, že uzamkli záchody, sprchy, kantýny. Toto je pro naše řidiče, kteří jsou denně na cestách velice špatné zpráva a těch, kteří se starají o odvoz jejich produktů velmi znepříjemňují život. Přesto naši řidiči dělají úžasnou práci a jsme jim za to vděčni.