• Objednejte si přepravu ještě dnes: +420 312 245 107
  • Order shipping today: +420 312 245 107
  • Bestellen Sie den Transport heute noch: +420 312 245 107

VCHD Cargo podporuje řidiče z Ukrajiny

Pro příbuzné a blízké našich zaměstnanců prchající před ruskou invazí jsme zajistili ubytování a poskytli jim finanční prostředky pro nový začátek v České republice.

VCHD Cargo považuje spolehlivé řidiče za svoji největší devizu a snaží se jim jejich náročné povolání co nejvíce usnadnit. Část zaměstnanců je ukrajinského původu a právě oni v souvislosti s válečným konfliktem v jejich zemi čelili velmi náročné situaci. „Jsme rodinná firma a naše stálé řidiče dobře známe, proto rozhodnutí o pomoci ukrajinským rodinám našich zaměstnanců padlo hned v první dnech rusko-ukrajinského konfliktu,“ vysvětluje Ing. Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo a.s., a dodává, „věděli jsme, že není lehké se integrovat do české společnosti. Najít si školku, školu, práci vyžaduje určitý čas.“ Společnost VCHD Cargo proto zajistila pro osm rodin – žen, dětí a jejich příbuzných v seniorském věku – bezplatné ubytování a vybavení bytových jednotek a každé rodině přispívala čtvrt roku každý měsíc na základní životní potřeby. VCHD Cargo tak přímo rozdělila 240 tisíc korun, vedlejší investice do vybavení činily 70.000 korun.

Kromě toho svým kolegům v nelehké životní situaci přispěli i ostatní zaměstnanci, a to jak finanční částkou – celkem vybrali 23.500 korun –, tak  i sbírkou oblečení, hraček a potřeb do domácnosti.