• Objednejte si přepravu ještě dnes: +420 312 245 107
  • Order shipping today: +420 312 245 107
  • Bestellen Sie den Transport heute noch: +420 312 245 107

VCHD Cargo vloni posilovala a investovala do digitalizace

VCHD Cargo, česká přepravní společnost, oznámila výsledky svého hospodaření za rok 2018. V loňském roce se VCHD Cargo podařilo dosáhnout obratu ve výši více než 670 milionů korun. Společnost zvýšila podíl vlastních investic na kapitálu na více než 70 procent a investovala do techniky a informačních technologií.

Největší podíl na obratu společnosti VCHD Cargo činily v roce 2018 linkové exportní přepravy do evropských destinací, z toho přibližně 80 procent představovaly přepravy nebezpečného zboží dle ADR a 20 procent přepravy potravin ve vozidlech s řízeným teplotním režimem.

„V roce 2018 naše hospodaření ovlivnily dva významné faktory. Tím prvním byla fixace české koruny na euro, tím druhým pokračující ochranářská mzdová opatření některých evropských zemí,“ říká Ing. Pavel Sirotek, ředitel VCHD Cargo a.s., a dodává, „přesto se nám podařilo pokračovat v růstu a dále do společnosti investovat.“

Společnost VCHD Cargo v loňském roce navýšila podíl vlastních zdrojů na celkovém kapitálu společnosti na 72 procent. Investice pak plynuly do obnovy vozového parku i poboček. „Průměrné stáří našich vozidel jsou dva a půl roku a jen v loňském roce do naší flotily přibylo 34 tažných a přípojných vozidel,“ uvádí Pavel Sirotek. Obnova exteriérových ploch proběhla například na pobočce v Havlíčkově Brodu. Finance plynuly také do pokračující digitalizace společnosti a IT.

Společnost VCHD Cargo se dlouhodobě soustředí i na kvalitu svých služeb. Řidiči jsou pravidelně proškolování, mají k dispozici chytré technologie pro ještě lepší komunikaci s dispečinkem, který je řidičům a zákazníkům k dispozici 24 hodin denně 6 dní v týdnu.

„Přes 80 procent našich zaměstnanců tvoří řidiči a my se jim snažíme vytvářet takové podmínky, aby se jim u nás líbilo a práce ve VCHD Cargo je bavila,“ říká Pavel Sirotek a upozorňuje na situaci na trhu práce: „V loňském roce jsme poprvé pocítili nedostatek řidičů na pracovním trhu, o kterém se mluví již několik let. Ovlivňují to makroekonomické ukazatele, jako je rekordní nezaměstnanost, i demografické faktory – generace profesionálních řidičů stárne a pro nastupující generaci ztrácí povolání řidiče na atraktivitě. To se snažíme dlouhodobě změnit.“ Proto spustila VCHD Cargo nový náborový projekt Zařiďte si a pokračuje v promyšlené personální a mzdové politice.

VCHD Cargo se již několik let pravidelně objevuje v žebříčcích stabilních českých společností. Za svoje podnikání získala VCHD Cargo v loňském roce ocenění CZECH Stability Award s ratingem AAA Excellent a na začátku letošního roku se umístila v první pětici firem ze Středočeského kraje v hodnocení Diamanty českého byznysu.

VCHD Cargo nezapomíná ani na veřejně-prospěšné projekty. Již šestým rokem podporuje Svaz tělesně postižených v Havlíčkově Brodu a také florbal v Golčově Jeníkově i mladé fotbalisty z TJ Unhošť.

Napsat komentář