• Objednejte si přepravu ještě dnes: +420 312 245 107
  • Order shipping today: +420 312 245 107
  • Bestellen Sie den Transport heute noch: +420 312 245 107

Workshop s viceprezidentem značky Scania

Přepravní společnost VCHD Cargo provedla v říjnu tohoto roku interní průzkum spokojenosti svých zaměstnanců, zejména profesionálních řidičů, s vozovou technikou značky Scania, která má v její flotile významné zastoupení. Výsledky průzkumu ukázaly vysoký stupeň spokojenosti s touto značkou a oba partneři se na společném pracovním workshopu dohodli na posílení spolupráce v následujících letech.

Flotila VCHD Cargo čítá na 240 nákladních vozidel různých značek. Mezi takzvanými „těžkými“ nákladními vozidly kategorie N3 je Scania jednou ze tří nejvíce zastoupených značek. A protože VCHD Cargo považuje za důležitý názor těch, kteří s vozidly denně přijdou do styku, provedla interní průzkum spokojenosti. Zúčastnilo se ho na 300 zaměstnanců – profesionální řidiči, ale i fleet manager a fleet engineer. Průzkum ukázal spokojenost řidičů s touto značkou a respondenti vyzdvihli především výbornou převodovku s vynikajícím snadným a rychlým řazením v obou směrech, ale také provozní odlehčovací brzdu (tzv. retardér). U vozidel Scania řidiči oceňovali i přehledný a dobře ovladatelný palubní počítač a natáčecí zadní nápravu, díky které se s vozidlem dobře manipuluje i na menším prostoru a dochází na ní k podstatně menšímu opotřebení okrajů pneumatik. Výhodou je podle nich také velké čelní sklo a optimální velikost zrcátek a v neposlední řadě respondenti ocenili i pohodlná lůžka. Výzvou pro Scanii by kromě optimalizace nákladů na údržbu a opravy vozidel mělo být podle VCHD Cargo zkrácení dodacích lhůt, které i po zvládnutí takzvané „čipové krize“ zůstávají dlouhé, nicméně tento trend vykazují všechny značky.

Průzkum ukázal to, co jsme od řidičů věděli neformálně již řadu let – že jim vozidla značky Scania nabízejí vysoký uživatelský komfort a poskytují také dostatečné zázemí pro jejich náročné pracovní nasazení mimo domov, na dálkových linkách, “ uvádí Ing. Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo, a dodává: „Na naši vozovou techniku klademe vysoké nároky, zejména co se spolehlivosti jednotlivých značek a nákladů na provoz, opravy a údržbu týče. Vyžadujeme také vysoký standard služeb dodavatelů v oblasti opravy a údržby vozidel, a to nejen v České republice a o víkendech, jak je to obvyklé, ale i v celé Evropě a v kterémkoliv období.  A v tomto ohledu je podle nás české zastoupení Scanie premiantem mezi prémiovými značkami.

VCHD Cargo má v současné době ve své flotile téměř 90 vozidel značky Scania a za poslední čtyři roky s nimi její řidiči najeli 40 milionů kilometrů. Zástupci společnosti se setkali se zástupci celoevropského i českého zastoupení Scanie a na společném workshopu si vyměnili svoje zkušenosti. „Společnost VCHD Cargo je pro nás významným zákazníkem a velmi oceňujeme její otevřenost a proaktivitu, s jakou provedla interní průzkum s cennou výpovědní hodnotou,“ uvádí Stefano Fedel, výkonný viceprezident a ředitel pro prodej a marketing společnosti Scania, a doplňuje: „Naše odvětví vstoupilo do éry, kdy úspěch úzce souvisí s tím, jak dokážeme využít informace a jaké služby na nich založené můžeme ve spolupráci s našimi důvěryhodnými partnery nabídnout. Když využijeme dostupná data, můžeme individuálním potřebám každého zákazníka přizpůsobit vše: od financování a pojištění až po preventivní výměnu dílů a služby řidičům.

Průměrné stáří flotily VCHD Cargo činí přibližně 3 roky a všechna vozidla splňují nejpřísnější emisní limity dle normy EURO 6. V příštím roce plánuje VCHD Cargo investovat do dalších 50 nových nákladních vozidel pro využití na mezinárodních linkách z a do České republiky a také pro své německé dceřiné společnosti.